loading...
چهارنقطه
تهیه اپل آیدی معتبر

برای تهیه اپل آیدی معتبر روی عکس زیر کلیک کنید.


admin بازدید : 859 یکشنبه 03 آذر 1392 نظرات (0)

مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در ژنو، در حالی وارد روز چهارم خود می‌شود که با ورود تدریجی وزرای خارجه ۵+۱ کشور‌ها، بیش از هر زمان‌ به توافق نزدیک شده‌اند. ایران در روزهای گذشته، توانست با متمرکز کردن گفت‌وگو‌ها با اشتون، خود را از اختلافات داخلی ۵+۱ دور کند. گویا تا ساعات پایانی دیشب، دو طرف‌ بر سر حق غنی‌سازی به توافق رسیده و اکنون مسائل اساسی، سرنوشت اراک و احتمالا تحریم‌ها هستند.

به گزارش «تابناک»، روز گذشته لاوروف، نخستین وزیر خارجه‌ای بود که خود را به ژنو رساند و دیداری صمیمانه با ظریف داشت. کری و وزرای خارجه چین و انگلیس نیز در راه ژنو هستند، ولی فابیوس و وستروله وزرای خارجه فرانسه و آلمان خود را به ژنو رسانده‌اند.

به نظر می‌رسد که مذاکرات مثبت است و البته با سختی و فشردگی به پیش می‌رود. ظریف دیروز اظهار داشت که تقریبا ۹۰ درصد راه تمام شده ‌و 10 درصد مسائل باقی مانده است. در حال حاضر، بحث اصلی بر سر جزئیاتی است که برای دو طرف دارای اهمیت بوده و نوع پرداختن به آن‌ها در متن توافق‌نامه، از سوی طرفین با حساسیت پیگیری می‌شود. ظریف البته دیروز اظهار داشت ‌تا هنگامی که روی همه چیز به توافق نرسیده باشیم، یعنی روی هیچ چیز به توافق نرسیده‌ایم.

خبرهایی که در ادامه به تدریج در حال تکمیل است، به ترتیب جدیدترین به قدیمی‌ترین چیده شده است.

05:30 - فوری: سخنگوی کاترین اشتون گفت ایران و 1+5 به توافق رسیده اند.

05:11 - شنیده‌ها و شواهد کلی حاکی از آن است که احتمالا به زودی کنفرانس خبری در ژنو برگزار می‌شود. خبرنگاران آمریکایی حاضر در ژنو هم راهی محل برگزاری نشست خبری شده‌اند.

05:00 - با وجود اینکه ساعت در ژنو 2:30 بامداد را نشان می دهد، مذاکرات همچنان ادامه دارد و هیچ خبر تأیید شده ای از توافق منتشر نشده است.

04:47 - وزرای خارجه گروه 1+5 بار دیگر به دعوت اشتون تشکیل جلسه دادند.

04:28 - سید عباس عراقچی گفت خبر نهایی شدن متن توافق را تکذیب می کند. مذاکرات همچنان ادامه دارد.

04:17 - فوری: یک منبع مطلع گفت اختلافات میان ایران و 1+5 حل شد. توافقنامه شامل چهار صفحه است که شامل متن توافق و یک بیانیه است.

03:50 - مذاکرات همچنان ادامه دارد. شواهد حاکی از آن است که کنفرانس خبری صبح یکشنبه برگزار خواهد شد.

03:24 - معاونان وزیران خارجه برای رسیدن به توافق دور جدیدی از گفت‌وگوها با یکدیگر را آغاز کردند. قرار است در این دور معاونان و کارشناسان وزیران ایران و 1+5 نشست‌های دوجانبه و چند جانبه را آغاز کنند.
 

02:34 - محل نشست خبری در حال آماده شدن است. رابط خبری وزارت خارجه ایران گفته است مشخص نیست نشست خبری چه زمانی انجام می‌شود.

02:14 - سخنگوی وزارت خارجه ایران به سی‌بی‌اس: گفتگوها هنوز ادامه خواهد داشت، ظریف امشب یا صبح نشست خبری خواهد داشت.

02:10 - جاستینا پاولاک، خبرنگار رویترز: دیپلمات ها می گویند هیچ کس پیش از پایان مذاکرات نخواهد خوابید. نتیجه هر چه باشد، توافق یا عدم توافق، همین امشب مشخص می شود.

02:02 - معاون وزیر خارجه آلمان گفت مذاکرات همین امشب به پایان خواهد رسید.

01:48 - سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران در جمع خبرنگاران ایرانی حاضر در محل مذاکرات تاکید کرد که "ما بر حق غنی‌سازی خود محکم هستیم و باید علاوه بر این که در عمل به رسمیت شناخته شود، استمرار آن نیز مورد پذیرش واقع شود.تا وقتی نظرمان تامین نشود به مجموعه سند مورد بحث رضایت نخواهیم داد.

این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: موضوع غنی‌سازی در سند مشترک مکتوب خواهد شد و غنی‌سازی ایران مورد پذیرش واقع خواهد شد. این مهم‌ترین موضوع ما در مذاکرات است.

معاون وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: ایران برای غنی‌سازی 10 سال مقاومت کرده است و در برابر تحریم‌های سیاسی و اقتصادی ایستاد؛ بنابراین هیچ توافقی که غنی‌سازی را در گفتار و عمل به رسمیت نشناسند مورد قبول ما نیست. مردم ایران به ثبت حقوق خود در سند تفاهم‌نامه مطمئن باشند.

01:35 - عراقچی: ممکن است تا نیمه شب یا صبح مذاکره کنیم و به توافق برسیم. اما بیشتر از ظهر فردا مذاکره نمی‌کنیم.

01:33 - توماس اردبرینک، مسئول دفتر نیویورک تایمز در تهران: اگر به تهران بیایید و برای اجاره یک خانه، خرید یک ماشین و یا بحث درباره یک قرارداد تلاش کنید، می فهمید که ایرانی ها بهترین مذاکره کنندگان دنیا هستند!

01:13 - عراقچی - ادامه: مذاکرات ممکن است امشب تمام نشود... غنی سازی ایران باید به صورت مکتوب در سند ذکر شود و عملاً هم وجود داشته باشد. این یکی از موارد اختلافی است که درباره آن در حال رسیدن به توافق هستیم.

01:11 - مذاکرات داخلی وزرای خارجه گروه 1+5 آغاز شد.

01:08 - عراقچی: در این مذاکرات، مواضع طرف مقابل واحد نیست. البته آن ها با هم جلسه می گذارند و اشتون به نمایندگی از آن ها صحبت می کند... مقدار زیادی توافق درباره متن حاصل شده و به مراحل آخر نزدیک شده ایم.

01:05 - «نفتالی بنت» وزیر تجارت و دارایی اسرائیل شنبه شب به تهدید علنی ایران پرداخت و گفت اگر توافق ژنو معامله‌ای بد باشد، ممکن است اسرائیل به اقدام نظامی متوسل شود.

00:54 - اکنون وزیران خارجه 1+5 در نشست داخلی به سر می‌برند و پس از جمع‌بندی، نتایج به ایران ارایه می‌شود.

00:50 - روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» جمعه شب با انتشار گزارشی نوشت مقامات اسرائیلی در تمام چند روز گذشته با تیم‌های مذاکره‌کننده حاضر در ژنو در تماس بوده و تلاش کرده‌اند بر روند مذاکرات و توافق احتمالی با ایران تأثیر بگذارند.

00:27 - نشست سه جانبه اشتون، ظریف و کری تمام شد.

00:16 - یان برمر، دانشمند علم سیاست آمریکایی: توافقی که اسرائیل و عربستان سعودی آن را دوست داشته باشند، قابل حصول نیست. توافقی که بتوانند با آن کنار بیایند، بحث دیگری است.

00:07 - یک مقام غربی به روزنامه انگلیسی گاردین گفته «واژه‌ها» محل اختلاف بین هیئت ایران و هیئت‌های کشورهای 1+5 است که در ژنو حضور دارند.

00:02 - سخنگوی هیئت روس می گوید طرفین به توافق نزدیک شده اند.

23:57 - قرار است پس از این دیدار سه جانبه، وزرای خارجه گروه 1+5 و اشتون در ساعت 9:30 دقیقه به وقت ژنو با هم دیدار کنند.

23:46 - نشست سه جانبه محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و جان کری وزیر خارجه آمریکا لحظاتی پیش آغاز شد.

23:18 - توئیتر روحانی: همان گونه که ظریف اشاره کرده است، غنی‌سازی هرگر متوقف نخواهد شد.

23:15 - نشست اشتون و ظریف پایان یافت. وستروله به هتل بازگشت

22:55 - دیدار اشتون و ظریف شروع شد.

22:33 - در حالی که جلسه 5+1 احتمالا برای صرف شام متوقف شده است تریتا پارسی خبر می‌دهد که ممکن است به زودی 5+1 به کارشکنی در مذاکرات متهم شود.

22:20 - لاوروف نیز هتل را ترک کرد.

22:00 - نشست کاترین اشتون با وزرای خارجه 1+5 به اتمام رسید. فابیوس هتل را ترک کرد.

21:51 - خبرنگار بی‌بی‌سی: احتمالا بخشی از اختلافات بر سر موضوع غنی‌سازی، اختلاف بر سر عبارت «حق دارد» و یا «اجازه دارد» است.

21:40 - دیپلمات‌های غربی: مذاکرات احتمالا فردا هم ادامه خواهد یافت. در صورت حصول توافق کری به ژنو باز خواهد گشت.

21:20 - نشست ظریف با وزیر خارجه سوئیس پایان یافت

 


21:08             دیدار اشتون با وزرای خارجه 3+3 از سر گرفته شد.

21:05             دیدار ظریف و وزیر خارجه سوئیس آغاز شد.

20:50             دیدار سه جانبه ظریف با وزرای خارجه چین و روسیه تمام شد.

 


 

20:45            شاید مذاکرات به فردا هم بکشد؛ در این صورت طولانی‌ترین دور مذاکرات هسته‌ای شکل خواهد گرفت.

20:30           دیدار سه جانبه ظریف با وزرای خارجه چین و روسیه آغاز شد.

19:45          جلسه کاترین اشتون با وزرای خارجه 1+5 به منظور استراحت، متوقف شد.

19:38          هومان مجد با توجه به وضعیت بی‌حوصلگی و انتظار خبرنگاران: اکنون وضعیت یک پاسبان مشغول کشیک را درک می‌کنم.

19:36         کری فردا به لندن خواهد رفت تا با هیگ وزیر خارجه انگلیس که او هم در ژنو است و نیز با نخست وزیر لیبی دیدار کند.

19:30         هانس بلیکس مدیرکل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی به بی بی سی گفته است که مطابق تفسیر او از ماده چهارم معاهده منع گسترش سلاح های اتمی (ان پی تی) غنی سازی اورانیوم حق است.

19:11        مذاکران میان خانم اشتون و وزرای خارجه گروه (5+1) برای انتقال نتایج گفت و گوی دوجانبه با آقای ظریف آغاز شده است.

19:05        برخی از شنیده ها حاکی از آن است که جان کری وزیر امورخارجه امریکا فردا باید به لندن برود. بنابراین احتمالاً امشب آخرین روز مذاکرات است.

18:50        عباس عراقچی، در جمع خبرنگاران: مذاکرات به شکل سخت و فشرده ادامه دارد.دعوا بر سر کلمات است. مشخص نیست امشب به نتیجه برسیم، بحث بر سر متوازن بودن گام‌ها است.

18:48         در حالی که جان کری بعد از گفتگوی سه جانبه با خانم اشتون و ظریف هتل محل مذاکرات را ترک کرده بود دقایقی پیش بازگشت. خبرها حاکی است که وی هم اکنون در حال گفت و گو با لاوروف وزیر خاجه روسیه است.

18:10          طبق اخبار رسیده به تابناک، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در حال دیدار با وزیر امور خارجه چین است.احتمالاً وی پس از این دیدار با خانم اشتون نیز دیدار دوجانبه ای خواهد داشت.

 

17:51          وزیرخارجه چین به هتل محل اقامت برگشت.

17:46          وزرای شش کشور قصد دیدار دارند، روشن نیست که آیا ظریف نیز در این دیدار حضور خواهد داشت یا خیر

17:34          مقامات غربی: در بعضی موضوعات اختلاف تنها بر سر یک کلمه است.

17:30         اسرائیلی‌ها این بار کمتر در مورد مذاکرات اظهار نظر می‌کنند. شاید به این سبب که نمی‌خواهند بیشتر به روابط خود با آمریکا آسیب بزنند.

17:05        دیدار سه جانبه ظریف، اشتون و کری پایان یافت


 

17:02       ویژگی این دور از مذاکرات تلاش همگانی و درز ندادن جزئیات مذاکرات به بیرون است.

16:28      هیگ وزیر خارجه انگلیس: شکاف های کوچکی در مذاکرات ژنو باقی مانده است.

 

15:57      وزیر خارجه چین دقایقی پیش وارد هتل اینترکنتیننتال شد. جمع وزرای خارجه شش کشور جمع شد.

15:56      حسن روحانی در تویتر خود نوشت، ما امیدواریم در صورت توافق در مذاکرات، غرب نسبت به تعهدات خود نسبت به ایران عمل نماید.

15:41       آیپک لابی طرفدار اسرائیل، به شدت موضوع لایحه تحریم‌ها را پیگیری می‌کند، صرف نظر از این که در ژنو توافقی امضا شود یا خیر. خبرنگاران شدت تقابل این لابی با دولت آمریکا را بی‌سابقه می‌دانند.

15:37        دیدار سه‌جانبه کری، اشتون و ظریف آغاز شد

15:25      به گزارش خبرنگار تابناک، مذاکرات از نظر زمان‌بندی به وضعیت پیچیده‌ای رسیده است. برنامه‌ها حتی برای 15 دقیقه بعد هم روشن نیست

15:15      ظریف در گفتگو با واحد مرکزی خبر: «مذاکره به مسایلی رسیده است که محل اختلاف طرف مقابل است و وارد مرحله نگارش متن شده‌ایم.»

چون هیئت ایرانی بر حقوق ایران تاکید دارد، باید کلمات و عبارات با دقت انتخاب شوند.

«تیم مذاکره‌کننده مقابل هرگونه زیاده‌خواهی خواهد ایستاد و هیچ توافقی وجود ندارد، مگر درباره همه مسایل توافق شود.»

به مردم اطمینان می‌دهیم که در هر توافقی، هرگز غنی‌سازی متوقف نخواهد شد.

15:13          خبری که روزن در مورد خروج فابیوس از ژنو به شکل احتمال مطرح کرده بود، توسط خبرنگاران ایرانی تکذیب شد.

14:54          سناتور باب کرک در مورد تلاشش برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران: این کار دلیل تلاش من برای رسیدن به سنا است!

14:52          روزن خبرنگار ال مانیتور: فابیوس هتل محل مذاکرات را ترک کرد. در حالی که احتمال می‌رفت وی برای تلفن به پایتخت به سفارت فرانسه برود به سمت مسیری رفته است که به فرودگاه ختم می‌شود. آیا این علامت بدی است؟

14:50              فابیوس هتل محل مذاکرات را ترک کرد

 

14:40             توئیتر عراقچی: روز چهارم، مذاكرات سخت و نفس گير است. وزرا آمده اند. اميدوارم براي تصميم گيريهاي سخت آماده باشند.

14:27              نشست ظریف و اشتون پایان یافت.

 

14:20                آیت الله جوادی آملی: تیم مذاکره کننده هسته ای با پیروزی باز می گردد و اگر این پیروزی در این دور از مذاکرات هم حاصل نشود در دورهای دیگر به دست می آید.

14:05              سخنگوی وزارت خارجه چین قبل از عزیمت به سوی ژنو: گفتگوها به مرحله نهایی رسیده است.

13:57              اخضر ابراهیمی هم وارد هتل شد؛ شاید مذاکرات ارتباطی هم با مساله سوریه داشته باشد.

13:55               هیگ در هنگام ورود به هتل محل مذاکرات: توافقی امضا نمی‌شود مگر این که همه جنبه‌های برنامه هسته‌ای ایران را در بر گیرد. اختلافات، همان اختلافات دو هفته پیش است. ما به این خاطر به این جا نیامده‌ایم که الزاما همه مسائل حل شده است بلکه به این خاطر این جا هستیم، که مسائل دشوارند.


13:42             روزن: 3+3 با هم متحدند و در حال حل کردن اختلافات با ایران هستند. نباید فراموش کرد که مشکل همیشه در جزئیات است.

13:39             دیدار سی دقیقه‌ای لاوروف و کری در 13:32 به وقت تهران پایان یافت.

13:16             دیدار لاوروف و کری آغاز شده است.

13:15              ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس هم دقایقی پیش وارد ژنو شد

13:15               روزن: هتل همان هتلی است که توافق خلع سلاح شیمیایی سوریه در آن به سرانجام رسید. کلینتون و مدودوف هم در همین هتل دکمه ری‌ست در روابط خود را فشار دادند. اکنون توافق با ایران در راه است.


13:10                 دیدار ظریف و اشتون آغاز شده است.

 

13:07                وستروله: شانسی واقعی برای توافق وجود دارد ولی کارهای زیادی برای انجام دادن داریم.

13:05                 دیپلمات روس: برای رسیدن به توافق نهایی زود است. هنوز دو اختلاف باقی مانده است.

13:01               خبرنگار المیادین: اگر این بار هم فابیوس اوضاع را به هم بریزد، پژو و رنو هزینه آن را خواهند پرداخت.

 

12:54              خبرنگاران غربی در مورد شیوه بستن دهان فابیوس شوخی می‌کنند.

 

12:51             روزن: 15 دقیقه وقت برای احوال‌پرسی بین کری و فابیوس زیاد است. احتمالا کری به فابیوس حالی کرده است که توافق را به هم نزند.

12:50             ال مانیتور: بر اساس پیش نویس توافقی که در مذاکرات هسته ای ژنو تهیه شده، ایران در قبال برخی اقدامات طی یک دوره ۶ ماهه ۲۰ میلیارد دلار دارایی بدست می آورد که تنها ۳ میلیارد دلار از آن مربوط به دارایی های بلوکه شده این کشور است.

12:45            مایکل مان: اشتون امروز صبح با کری و فابیوس دیدار کرده است

12:33           خبرنگاران به دروغگویی نتانیاهو در باره سخنان رهبر انقلاب در مورد اسرائیل توجه کرده‌اند.

12:30          اختلافات مقامات اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی با نتانیاهو بر سر مذاکرات مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

 

12:27         سخنگوی وزارت خارجه چین: مذاکرات با ایران در مراحل نهایی است.

12:25          دیدار فابیوس و کری در ساعت 9:54 به وقت محلی برابر با 12:24 تهران تمام شد.


12:13          کری و لاوروف نیز در ساعت 13:30 تهران دیدار خواهند کرد.

12:12           در حالی که انتظار می رفت تیم ایرانی امروز صبح نشستی خبری را برای خبرنگاران ایرانی برگزار کند و آنها را در روند جزئیات مذاکرات و دیدارهای روز گذشته بخصوص دیدارهای ظریف و اشتون قرار دهد این امر محقق نشد؛ تنها عباس عراقچی در جمع تعدادی از خبرنگاران با بیان اینکه موارد اختلافی بین دو طرف هنوز وجود دارد گفت: دستیابی به توافق نزدیک است.

 

 

12:00       قرار است فابیوس و کری در ساعت 12 به وقت تهران یکی از مهم‌ترین دیدارهای دو جانبه را انجام دهند. کری پیش از آن به مدت بیست دقیقه با اشتون دیدار کرد.

12:00      یک خبرنگار: روزی که به حرف‌های یک شاهزاده عرب گوش کنیم، روز سقوط اخلاقی آمریکا است.

 

11:30     بلومبرگ: شاهزاده ولید بن طلال نتانیاهو را هم شرمنده کرد. بلومبرگ به نقل از وی نوشته است که نمی‌توان اطمینان داشت که دولت اوباما در برابر ایران اقدامات درستی انجام دهد. ما - اسرائیل، عربستان سعودی و سایر کشورهای خاورمیانه- نگران هستیم.

 

11:26        عراقچی: اختلاف وجود دارد اما به توافق نزدیک شده‌ایم

11:17       نشست ایران و گروه 1+5 در سطح معاونین دقایقی پیش آغاز شد.

 

11:16     خبرنگار "گاردین" حاضر در ژنو: اینبار هم کری و فابیوس مانند دفعه قبل اولین کسانی بودند که خود را به ژنو رساندند. این امر شاید برای هماهنگ شدن بیشتر باشد.

11:09    واکنش سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا به پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر آمریکا


11:00   جلسه داخلی جان کری با وندی شرمن در حال برگزاری است. کری بعد از این جلسه با اشتون دیدار می‌کند

10:30   کری وارد ژنو شد.


10:00     کارشناسان 3+3 از ساعت ده مشغول گفتگوی داخلی هستند.

9:57      جی کارنی سخنگوی کاخ سفید: ایالات متحده امیدوار است که توافقنامه‌ای میان کشورهای غربی و ایران در مذاکرات هسته‌ای ژنو امضا شود.


مقامات 5+1 در ساعات پایانی دیشب با یکدیگر دیدارهایی داشتند.

منبع:تابناک

 

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط هر روز آخرین خبر استخدامی را برات اس ام اس میفرستیم در تاریخ 1393/10/09 و 4:10 دقیقه ارسال شده است

سلام وقت بخیر

اگه تمایل داری هر روز آخرین اخبار استخدامی شرکت ، سازمان های دولتی را دریافت کنی

می تونی به لینک زیر جهت فعال سازی بری

http://sms.mida-co.ir/newsletter/6/estekhtam

این نظر توسط دریافت پنل رایگان به همراه خط اختصاصی با پیش شماره 50005 در تاریخ 1393/09/07 و 2:15 دقیقه ارسال شده است

باسلام خدمت شما مدیر عزیز

جهت ثبت نام پنل اس ام اس رایگان با همراه خط اختصاصی با پیش شماره 50005 می توانید به آدرس

http://50005.mida-co.ir

مراجعه نمائید.

منتظر حضور گرمتون هستیم

mida-co.ir

این نظر توسط پیشنهاد یک کسب کار هوشمندانه در تاریخ 1393/08/26 و 1:25 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت شما

این پیام احتمالا آینده ی تجاری شما را متحول خواهد کرد

شما می توانید با حداقل سرمایه ی اولیه ،

صاحب جامع ترین مرکز فروشگاهی و خدماتی شهرتان شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت WWW.IBP24.ORG مراجعه نمایید

این نظر توسط سامانه پیامک در تاریخ 1393/07/02 و 1:36 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت شما مدیر محترم
شما می توانید با عضویت در طرح همکاری فروش پنل و خطوط پیامکی از بازدید کننده وبلاک خود درآمد کسب کنید
ابتدا وارد آدرس زیر شوید و مراحل ثبت نام رو کامل نمائید
http://sms.mida-co.ir/hamkar
سپس وارد پنل کاربری شوید و از قسمت شبکه فروش و بازاریابی کد های مربوط به فروش پنل را در سایت خود قراردهید بعد از معرفی هر کاربر به شما 25 درصد سود فروش داده می شود
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمائید
mida-co.ir
info@mida-co.ir

این نظر توسط سامانه پیامک در تاریخ 1393/04/20 و 3:57 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت شما مدیر محترم

برای داشتن یک سامانه حرفه ای و رایگان همین حالا اقدام نمائید. سامانه sms5002.ir به شما یک پنل پیامک کاملا اختصاصی رایگان می دهد با این سامانه پنل ارتباطی جدیدی بین سایت و کاربران خود آغاز کنید. برای فعال سازی همین حالا اقدام نمائید.

جهت ثبت نام به آدرس زیر مراجعه نمائید

sms5002.ir/register.php


کد امنیتی رفرش
درباره ما

گالري تصاوير چهارنقطه...

مجموعه اي ازهزاران تصاوير زيبا

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  -از چه طریق با 4نقطه آشناشدید؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 294
 • کل نظرات : 149
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 22
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 137
 • بازدید امروز : 12
 • باردید دیروز : 2,178
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 3,703
 • بازدید ماه : 14,262
 • بازدید سال : 155,402
 • بازدید کلی : 1,546,137
 • تبلیغات